Skontaktuj się z nami
Tel.: 22 114 94 11
 

Oferta

Szczegóły aktualności

Rozwód

Sprawy rodzinne należą do spraw szczególnych. Nie wystarczy tutaj sama znajomość przepisów prawa rodzinnego czy postępowania cywilnego. Nie są to bowiem sprawy w których przepisy mogą być jasno zdefiniowane. Kwestie rodziny zaliczane są do niezwykle emocjonalnych, stąd w sprawach rodzinnych nierzadko zdarzają się opinie biegłych psychologów, psychologów dziecięcych, psychiatrów. Niezbędna przy prowadzeniu tego typu spraw jest co najmniej elemantarna znajomość psychologicznych podstaw kryzysu rodziny.
 
Rozwodzącym się małżonkom, niezależnie od tego, czy posiadają dzieci czy nie, zaleca się w pierwszej kolejności wykorzystanie polubownych form rozwiązywania sporu. Zarówno Państwo, jak i rozmaite organizacje pozarządowe, promują mediacje rodzinne. W akcje tego typu włączyło się także Ministerstwo Sprawiedliwości.
 
Spór sądowy winien stanowić ostateczność, a prowadząc go należy zawsze zwracać uwagę na dobro dziecka, jeżeli rozwodzący się posiadają wspólne małoletnie dziecko lub takowe przysposobili razem na wychowanie.
 
Nasza bogata już praktyka w tego typu sprawach pokazuje, że niestety czasami rozwód jest jedynym dobrym dla rodziny rozwiązaniem. Są sprawy w których rozwód jest zalecany, bowiem:
  • małżonkowie nie potrafią już się ze sobą porozumieć,
  • doszło do zdrady niewybaczalnej,
  • jeden z małżonków trwale zaniechał kontaktów,
  • uzależnienia utrudniają wzajemne współżycie,
  • dochodzi do przemocy lub wykorzystywania seksualnego nieletnich.
Zanim zdecydujemy się na podjęcie działań, które doprowadzą do trwałych rozwiązań prawnych, powinniśmy przemyśleć ich konsekwencje. Warto skorzystać z pomocy psychloga, terapeuty rodzinnego czy psychiatry. Udając się do Adwokata powinniśmy być przekonani o decyzji rozwiązania małżeństwa przez rozwód.
 
Jeżeli nasza decyzja o rozstaniu jest pewna i chcemy dowiedzieć się, jak nasza sytuacja wygląda w świetle prawa, powinniśmy zasięgnąć informacji. Wszystkim poleca się lekturę Kodeksu Rodzinnego. Tym, którzy chcą rozejść się zgodnie poleca się rozwód za porozumieniem stron. Osobom, które pragną orzeczenia o winie, poleca się konsultację z Adwokatem lub Radcą Prawnym. Sprawy tego typu należą do procesowo znacznie trudniejszych.
Adwokat Robert Ofiara
 

Skontaktuj się z nami:

Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka
Al. Jerozolimskie 47 lok. 2
00-697 Warszawa

Tel.: 22 114 94 11 Tel.: 22 415 39 71 Fax.: 22 404 54 68

Email: info@adwokat-rodzinne.pl

Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

Nasi partnerzy o nas:

Komitet Ochrony Praw Dziecka Adwokatura Polska Fundacja Splotu Ramiennego Telewizja Polska