Skontaktuj się z nami
Tel.: 22 114 94 11
 

Oferta

Majątek

ADWOKAT WARSZAWA PODZIAŁ MAJĄTKU 
 
Umowny podział majątku
 
Podział majątku, którego małżonkowie dorobili się w trakcie trwania wspólności ustawowej, może nastąpić w drodze umowy stron bądź na skutek wyroku sądowego.
 
Rozwodzącym się małżonkom zawsze, gdy to tylko możliwe, polecamy ugodowe rozwiązanie kwestii wzajemnych rozliczeń finansowych. Podział majątku w drodze ugody ma w naszym przekonaniu liczne walory sytuującego go jako lepsze rozwiązanie nad sporem procesowym. Przede wszystkim, należy mieć na względzie, że umowny podział majątku wspólnego pozwala na zachowanie lepszych relacji między stronami oraz jest szybszy i tańszy od postępowania sądowego.
 
Wspieramy klientów w ugodowym rozwiązywaniu konfliktów dotyczących podziału majątku wspólnego.
 
W sprawach o umowny podział majątku, w szczególności:
Adwokat Robert Ofiara ukończył kurs na mediatora rodzinnego i pomimo, że nie wykonuje tego zawodu z powodu niemożności pogodzenia z funkcją adwokata, posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie ugodowego rozwiązywania sporów rodzinnych, czy też między konkubentami. Mecenas prowadził szkolenia z mediacji i rozwiązywania konfliktów między innymi dla urzędników m.st. Warszawy oraz studentów Uniwerystetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 
Sporny i nierówny podziały majątku
 
Kancelaria adwokacka Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka specjalizuje się w spornych sprawach o podział majątku wspólnego. Posiadamy wieloletnie i bogate doświadczenie w reprezentowaniu Klientów w sprawach o ustalenie nierównych udziałów w majątku wspólnym małżonków.
 
W ciągu ostatnich 5 lat świadczyliśmy usługi prawne i reprezentowaliśmy klientów w ponad stu sprawach o sporny podział majątku.
 
Rozumiemy, że są sytuacje, w których nie sposób przyjąć, że równy podział majątku zaspokaja poczucie sprawiedliwości społecznej. Wielokrotnie spotkaliśmy się ze sprawami, w których jedna ze stron po zawarciu związku małżeńskiego zaniechała zatrudnienia i nie podjęła go w ciągu następnych wielu lat, bądź też miało one charakter wyłącznie sporadyczny, podczas gdy drugi z małżonków pracował w zakresie przekraczającym normy czasu pracy. Często także, jak wynika z naszego doświadczenia procesowego, w trakcie trwania małżeństwa zachodzą znaczne dysproporcje między wkładem finansowym stron we wspólne gospodarstwo domowe, co nie wynika z różnic, co do możliwości zarobkowych małżonków, tylko z braku ambicji u jednego z nich, bądź lenistwa, alkoholizmu, narkomanii, skłonności do hazardu czy hulaszczego trybu życia.
 
W przypadku, gdy małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia, co do spraw związanych z nierównym podziałem majątku wspólnego, oferujemy pełną obsługę prawną ze strony kancelarii adwokackiej Adwokata Roberta Ofiara.
 
Prowadzimy sprawy o nierówny podziału majątku wspólnego przed sądami w sposób profesjonalny i kompleksowy.
 
Nasze usługi prawne obejmują w tym zakresie:
Specjalizujemy się w rozliczaniu nakładów z majątków odrębnych na wspólny i z wspólnych na odrębny oraz w podziałach z rozliczeniami- pomagamy w sytuacji, gdy kredyt ma wartość poniżej i powyżej wartości nieruchomości, gdy raty kredytowe płacone są po rozdzielności, jak i przed jej uzyskaniem.
 
Wszelkich dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod numerem:
 
22 114 94 11
 
Zapraszamy do kontaktu!
 
 
 
 
 
tagi: podział majątku adwokat, dobry adwokat podział majątku, umowa o podział majątku, sprawa o dział majątku wspólnego, podział majątku po rozwodzie, wniosek o podział majątku, kancelaria adwokat rozwód, rozwód podział majątku, podział majątku warszawa

Skontaktuj się z nami:

Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka
Al. Jerozolimskie 47 lok. 2
00-697 Warszawa

Tel.: 22 114 94 11 Tel.: 22 415 39 71 Fax.: 22 404 54 68

Email: info@adwokat-rodzinne.pl

Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

Nasi partnerzy o nas:

Komitet Ochrony Praw Dziecka Adwokatura Polska Fundacja Splotu Ramiennego Telewizja Polska